Kas yra diskgolfas?
Diskgolfas yra viena iš greičiausiai populiarėjančių lauko pramogų pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Panašiai kaip ir tradiciniame golfe, diskgolfo tikslas yra pataikyti diską į viso parko krepšius per kuo mažiau metimų. Pagrindinės diskgolfo taisyklės ir vartojami terminai yra panašūs į tradicinio golfo taisykles. Tiesą sakant, jei klausytumėte įprasto golfo žaidėjo ir diskgolfo žaidėjo pokalbio, net neįtartumėte, kad jie kalba apie skirtingas sporto šakas, nes jie abu vartotų tokius žodžius.
Užuot naudoję golfo lazdas ir golfo kamuoliuką, diskgolfo žaidėjai naudoja skraidantį golfo diską, kuris turi įkristi į taikinio apatinį krepšį. Kiekvieno taikinio trasa prasideda nuo TEEPAD-o (dažniausiai tai būna tam paruošta, ir bendrame parko žemėlapyje pažymėta, vieta, su paklota dirbtine žolės danga). Starto vietoje turi būti trasos žemėlapis, kuriame nurodomas atstumas iki taikinio, rekomenduojamas metimų skaičius (PAR), nurodyti trasos apribojimai, kliūtys (M-Mando), bei jų įveikimo taisyklės, užribiai (OB).
Trasa skaitosi baigta, kai diskas , paskutiniu metimu, atsiduria taikinio krepšyje. Baigus vieną trasą, einama prie sekančios. Taip apeinamas visas parkas. Kiekvienas žaidėjas skaičiuoja savo metimų skaičių. Atėjus prie TEEPAD, žaidėjai susiveda praeitos trasos rezultatus (tai daro vienas žaidėjas, kurį žaidimo pradžioje, burtų keliu, išrenka komanda). Diskgolfo vienam metimui yra naudojamas tik vienas diskas, metimai nekartojami. Kiekvienas sekantis metimas atliekamas nuo prieš tai mesto disko nusileidimo vietos. Dik golfe naudojami diskai turi skirtingas skridimo savybes. Įvairūs diskai gali būti naudojami norint aplenkti kliūtis, riedėti ant žemės ar skristi virš medžių.
Kur galiu žaisti diskgolfą?
Šiuo metu pasaulyje yra daugiau nei 13.000 diskgolfo aikštynų. Lietuvoje 2022 metais yra apie 14 oficialių, 18-os taikinių, diskgolfo parkų, bei dar 18 mažesnių (5-12 taikinių) parkų. 90 % aikštynų yra nemokami ir yra įrengti miestų parkuose. Norėdami rasti netoliese esantį diskgolfo aikštyną, apsilankykite internetiniame puslapyje www.discgolfmetrix.com
Visame pasaulyje yra įvairių tipų ir dydžių aikštynų. Mažesni 5-12 taikinių parkai ne tik puikiai tinka mažiems vaikams ir pradedantiesiems, bet ir pažengusių žaidėjų treniruotėms. Paprastai jie buna įrengiami mokyklose, miesteliuose, mažesniuose parkuose ir apylinkėse. Mažesniuose parkuose taip pat galima žaisti ir pilno (18-os taikinių) formato žaidimą, einant du ratus. Dažnesnis aikštyno dizainas yra pilnas, 18 taikinių dizainas. Juos žaisti užtrunka šiek tiek ilgiau, tačiau jie yra tokie pat malonūs. Jų galima rasti miesto, apskrities ir valstybiniuose parkuose, taip pat gražiose privačiose teritorijose, kuriose galima žaisti viešai už minimalų mokestį.
Puikus diskgolfo aikštyno dizaino faktas yra tai, kad jis nekenkia gamtai. Skirtingai nuo golfo, diskgolfas naudoja natūralų kraštovaizdį kurdamas aikštynus. Medžiai gali sudaryti didelių kliūčių kurios turi būti įveikiamos. Kalvos ir posūkiai gali padaryti trasą įdomia, todėl žaidėjai turi galvoti, kaip geriausiai priartėti prie taikinio. Diskgolfas yra labai panašus į žygį gamtoje su tikslu.
Kas gali žaisti Diskgolfą
Diskgolfas laikomas vienu iš nedaugelio individualių sporto šakų, kurią galima sportuoti visą gyvenimą. Jį galima žaisti nuo mokyklinio amžiaus iki aukso amžiaus.
Palyginti su tradiciniu golfu, diskgolfas yra labai nebrangi sporto šaka. Diskų kainos svyruoja nuo 8 Eur iki 20 Eur, o dauguma aikštynų yra nemokami, Norint pradėti žaisti, pilnai pakanka ir vieno disko. Ši sporto šakai labai greitai įtraukia tiek vaikus, tiek suaugusius. Diskgolfas yra visiems prieinama veikla lauke, kuria gali mėgautis visi.